• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

W ostatnim czasie dużo mówi się o zanieczyszczeniu powietrza, głównie w dużych miastach. Takie wieści są bardzo alarmujące. Ci z nas, którzy nawet odrobinę myślą dalekosiężnie są zmuszeni potwierdzić, że taki fakt nie ma prawa być banalizowany. Jeśli każdy rozważył w jaki sposób może osobiście przysłużyć się do spowolnienia produkcji zanieczyszczeń, to dylemat w znacznej mierze zostałby zlikwidowany. Co warto wziąć pod rozwagę? Przeanalizujmy czym ogrzewamy nasze domy?

Miał to zdecydowanie nieekologiczny opał. Jakim materiałem grzewczym można go podmienić? Myślałeś o wspaniałych parametrach brykietu oraz pelletu? Brykiet a także pellet produkowany jest z trocin drzewnych. Po poddaniu go przetworzeniu doskonale służy do palenia w kominku lub celowo dostosowanym kotle na pellet. Do produkcji tego materiału nie likwiduje się kolejnych obszarów lasu, tylko zużytkowuje się obrzynki. W ten sposób nie niszczymy środowiska! Brykiet i pellet odróżnia duża wartość opałowa oraz niewielka zawartość popiołu. Pomijając to brykiet i pellet jest bardzo czystym i komfortowym paliwem.

W sklepach stacjonarnych można zakupić pellet i brykiet zrobiony z dowolnych gatunków drewna. Najwydajniejszy jest opał uzyskany z odpadów drzewa dębowego.

Streszczając przeanalizowane czynniki koniecznie trzeba pamiętać o czystym powietrzu. W takim przypadku bez trudności dostosujemy materiał opałowy do obecnych wymagań.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.