• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Nie ulega wątpliwości, że odpowiednie oświetlenie ma szczególne znaczenie dla wystroju oraz właściwości użytkowych mieszkania i domu. Sztuczne światło w mieszkaniu nie tylko zapewnia warunki do pracy, ale i nadaje mu odpowiedni klimat. Każde pomieszczenie w mieszkaniu zasługuje na odpowiednio przemyślane oświetlenie, warto więc solidnie rozważyć swoje wybory w tej kwestii.

Wieczorami, gdy światło słońca nie dociera już do naszych mieszkań, właściwe oświetlenie mieszkania nabiera szczególnego znaczenia. Jesień, zima i wczesna wiosna to okres, kiedy szczególnie mocno doceniamy znaczenie sztucznego oświetlenia: to właśnie lampy, kinkiety i plafony umożliwiają nam wtedy pracę i wypoczynek w komfortowych warunkach. Można się więc zgodzić, że wybór oświetlenia do domu jest ważny, na co jednak zwrócić szczególną uwagę?

Jasna kuchnia, przytulny salon

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy szczególnie dużo czasu, musi być więc dobrze oświetlona. Lampy do kuchni powinny dawać silne światło, oświetlające całą jej powierzchnię, warto także zastanowić się nad dodatkowymi lampami punktowymi nad blatami roboczymi. Nie bez znaczenia jest też wygląd: lampy kuchenne powinny być utrzymane w podobnej stylistyce, co całość pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy lubimy klasykę czy nowoczesność, markety budowlane – stacjonarne i internetowe – oraz specjalistyczne sklepy z wyposażeniem oferują nam szeroką gamę lamp kuchennych, obejmującą lampy nowoczesne oraz tradycyjne.

Z kolei oświetlenie salonu powinno składać się tak z mocnego światła górnego, jak i nastrojowych lamp bocznych.

W salonie świetnie sprawdzą się więc kinkiety i większy żyrandol z kilkoma żarówkami, dzięki czemu będziemy mogli wybrać rodzaj światła zależnie od potrzeb. Nie należy też zapominać o łazience, gdzie dobrze oświetlone musi by szczególnie lustro. W łazience można więc zamontować nowoczesne lampy led, dajce silne światło i do tego energooszczędne. Także oświetlenie przedpokoju czy korytarza może być bardzo różnorodne i obejmować np. plafony lub kinkiety, które możemy dopasować do stylu i koloru pomieszczenia.

Categories: Nieruchomości

Comments are closed.